Samochody elektryczne

Pierwszy elektryczny Bentley będzie luksusowym sedanem

Nie zobaczymy go jednak przed 2025 rokiem.

Nie zobaczymy go jednak przed 2025 rokiem.

Wszystkie koncerny motoryzacyjne idą z duchem czasu oraz panującym trendem i przestawiają linie montażowe na produkowanie pojazdów elektrycznych. Wszystkie, tylko nie Bentley, który jeszcze przez najbliższe lata nie zamierza oferować w swoim portfolio żadnego w pełni elektrycznego modelu. Powodem są zbyt słabe baterie, które nie nadają się dla luksusowych samochodów.

Według danych, do których dotarł portal Autocar, pierwszym w pełni elektrycznym samochodem Bentleya będzie luksusowy sedan oparty na platformie opracowanej przez inżynierów Volkswagena, a dokładniej przez zespół pracujący nad platformą Audi Project Artemis dla wysokiej klasy pojazdów z zasilaniem akumulatorowym. Sam projekt ma również znacząco odbiegać od tego, co do tej pory przygotowywała marka dla swoich klientów, a w pełni elektryczny sedan będzie całkowicie nowym pojazdem nie bazującym na żadnym z obecnych projektów. Oznacza to, że jego wygląd może być sporą niespodzianką.

Chcemy przyciągać więcej kobiet i być bardziej istotnym w przyszłych środowiskach miejskich, które bardzo różnią się od dzisiejszych, i chcemy odwołać się do nowoczesnych wartości luksusowych, które różnią się od tych sprzed 20 lat. Już poruszyliśmy się z duchem czasu, ale czasy ulegną zmianie w ciągu najbliższych 10-15 lat.

Adrian Hallmark, Bentley

Choć Bentley planuje do 2030 roku oferować wyłącznie elektryczne modele, to marka nie zamierza przygotowywać żadnego w pełni elektrycznego samochodu przed 2025 rokiem. Takie działanie wydaje się niezbyt przemyślane, gdyż oznacza, że przez zaledwie pięć lat Bentley musiałby całkowicie przebudować swoje portfolio. Jednak w tym szaleństwie jest metoda, a mianowicie marka uważa, że obecna technologia akumulatorów jest niewystarczająca dla luksusowych pojazdów i może się to dopiero zmienić w przeciągu 4 lub 5 lat.

Przewidujemy, że do 2025 r. Dostępne będą akumulatory o mocy od 110 kWh do 120 kWh, dzięki czemu większe samochody będą mogły uzyskać zasięg 400–500 km. Aby uzyskać pełnowymiarowego SUV-a, który będzie miał takie same osiągi jak pojazd z silnikiem spalinowym, potrzeba więcej niż 150 kWh, dlatego hybrydy są tak ważne w odgrywaniu roli dla większych pojazdów w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat.

Nie pozostaje nam nic innego, jak wyczekiwać na pierwsze informacje dotyczące nowych projektów oraz wypatrywać ich zakamuflowanych prototypów podczas licznych testów. Jednak zanim pojawią się one na ulicach lub torach minie jeszcze co najmniej kilka lat.

2016 Bentley Continental V8 S – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Autocar

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz