Samochody elektryczne

Nowa Skoda Enyaq iV na oficjalnych szkicach

Elektryczny crossover zadebiutuje już 1 września i będzie najpotężniejszym modelem w historii marki.

Elektryczny crossover zadebiutuje już 1 września i będzie najpotężniejszym modelem w historii marki.

Kampania marketingowa Skody Enyaq iV trwa w najlepsze. Pod koniec lipca czeska marka opublikowała szkice, które pozwoliły zajrzeć nam do wnętrza nadciągającego crossovera, a teraz dzięki kolejnym grafikom możemy przyjrzeć się jego nadwoziu.

Trzeba przyznać, że opublikowane szkice nie są zbyt odkrywcze, gdyż zakamuflowane prototypy zostały kilkukrotnie przyłapane przez szpiegów motoryzacyjnych, stąd też wygląd crossovera nie jest zbytnim zaskoczeniem. Tradycyjnie dla tego typu grafik model otrzymał nienaturalnie duże felgi, a na jego nadwoziu nie znajdziemy klamek od drzwi.

Polecany film z naszego kanału

Gdy dobrze przyjrzymy się opublikowanym szkicom, to dojrzymy na przednim błotniku plakietkę „Founder’s Edition”, która należy do specjalnej edycji ograniczonej do 1895 sztuk, która to celebruje 125 lat Skody. Wariant ten otrzyma nieco inny wygląd od pozostałych wersji, a także zaoferuje nam „specjalne funkcje”.

Jako, że premiera modelu zbliża się wielkimi krokami, to poznaliśmy już niektóre szczegóły dotyczące modelu. Nowa Skoda Enyaq iV będzie mierzyła 4648 milimetrów długości, 1877 milimetrów szerokości oraz 1618 milimetrów wysokości. Otrzymamy również 2765 milimetrów rozstawu osi oraz 585 litrów przestrzeni bagażowej.

Wiemy również, że model ten będzie występował w pięciu wariantach mocy oraz z trzema zestawami akumulatorów. Wersja nastawiona na praktyczność zaoferuje nam jeden silnik elektryczny umieszczony na tylnej osi oraz akumulator o pojemności 82 kWh, który wystarcza na przejechanie około 500 kilometrów. Najpotężniejszy wariant zapewni nam dwa silniki elektryczne generujące łącznie 306 KM mocy, które napędzać będą wszystkie koła i pozwolą wystrzelić modelowi do „setki” w zaledwie 6,2 sekundy. W przypadku tej wersji otrzymamy nieco mniejszy zasięg na poziomie 460 km na jednym ładowaniu, lecz będzie to najpotężniejsza Skoda, jaka kiedykolwiek powstała.

Samochód zadebiutuje już 1. września na specjalnie przygotowanej premierze w Pradze. Nasza redakcja będzie miała przyjemność brać w niej udział i planujemy opublikować relację oraz pierwsze wrażenia już dzień później.

2021 Skoda Enyaq iV – zakamuflowany prototyp

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Skoda

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz