BMW pracuje nad 1000-konnym M5

Nowe BMW M5 zaoferuje nam trzy silniki elektryczne i może zadebiutować w 2024 roku.

Nowe BMW M5 zaoferuje nam trzy silniki elektryczne i może zadebiutować w 2024 roku.

Samochody elektryczne już na dobre zadomowiły się w naszym świecie i w najbliższym czasie będzie ich tylko przybywać. Marki zaczęły kłaść większy nacisk na ekologię i rezygnują z tradycyjnego napędu na rzecz hybrydowych i w pełni elektrycznych wariantów. Tak też może być z kolejną generacją BMW M5, która doczeka się potężnej elektrycznej odmiany oferującej około 1000 KM.

Według krążących pogłosek bawarska marka pracuje nad hybrydowymi, jak i całkowicie elektrycznymi wariantami nowej generacji M5, które mają zaoferować swoim klientom niezrównane osiągi. Nowa generacja Serii 5 trafiłaby na rynek w 2023 roku, a w przeciągu kolejnych 12 miesięcy dołączyłaby do niej topowa wersja M5.

Według Georga Kachera z Car Magazine, nowe BMW M5 zaoferuje nam zaledwie dwa układy napędowe w czym jeden z nich będzie w pełni elektryczny, a drugi zaś potężną hybrydą. W przypadku tego drugiego otrzymalibyśmy układ napędowy złożony z turbodoładowanej V8, która współpracowałaby z kilkoma silnikami elektrycznymi, które dawałyby razem 750 KM mocy oraz aż 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Najpotężniejszy okazałby się wariant w pełni elektryczny, który, według źródła, trafiłby na rynek w 2024 lub 2025 roku. Elektryczne BMW M5 zaoferowałoby nam trzy silniki elektryczne w czym dwa z nich powędrowałyby na tylną oś, zaś ostatni na przednią i generowałyby łącznie 1000 KM mocy. Pozwoliłoby to rozpędzić M5 do „setki” w czasie poniżej 3 sekund. Dodatkowo na pokład maszyny trafiłyby potężne akumulatory o mocy około 135 kWh, które pozwoliłyby przejechać do 700 km na jednym ładowaniu.

Oczywiście informacje te nie zostały potwierdzone przez bawarską markę i powinniśmy traktować je jako plotki. Chętnie zobaczyłby BMW M5 oferujące około 1000 KM, lecz pozbawienie tego modelu spalinowego wariantu niezbyt przemawia mi do gustu.

2021 BMW M5 Competition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carmagazine

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “BMW pracuje nad 1000-konnym M5

  • 12 sierpnia 2020 at 18:16
    Permalink

    M5 na prąd ! To będzie niesamowicie wciskać w fotel, pewnie z 1200 Nm

    Reply

Dodaj komentarz