Nowy Nissan GT-R z napędem hybrydowym zadebiutuje w 2023 roku

Model doczeka się hybrydowego układu napędowego z system odzyskiwania energii kinetycznej.

Model doczeka się hybrydowego układu napędowego z system odzyskiwania energii.

Nissan GT-R jest już dość leciwym modelem, który od swojej premiery w 2007 roku podczas Tokyo Motor Show, nie doczekał się gruntownych zmian. Choć zdarzyło się kilka jego drobniejszych aktualizacji, czy też facelifting, to model ten wymaga jednak poważniejszej przebudowy, którą być może otrzyma w przeciągu najbliższych dwóch lat.

Zgodnie z informacjami pochodzącymi z portalu Automotive News, do 2023 roku powinniśmy spodziewać się nowej generacji modelu, która zostanie wyposażona w hybrydowy układ napędowy. Wiadomość ta pochodzi z rozmowy dziennikarzy z Dyrektorem Operacyjny Nissan Motor Co., Ashwani Gupta, który powiedział, że firma jest w trakcie ogromnej przebudowy oferty w USA i dotyczy to również GT-Ra.

Polecany film z naszego kanału

Według tego samego źródła, Nissan pracuje już nad przeprojektowanym GT-Rem, który może pojawić się w 2023 roku i może otrzymać hybrydowy układ napędowy zorientowany na osiągi, który korzystałby z systemu odzyskiwania energii. Podobne rozwiązanie trafiło wcześniej do samochodu wyścigowego marki, a mianowicie do GT-R LM Nismo.

Najnowsza informacja jest sprzeczna z dwoma poprzednimi pogłoskami, które twierdziły, że nadchodzący R36 nie będzie hybrydowy oraz ​​obecny GT-R będzie służył do 2027 roku. Oczywiście żadna z tych informacji nie jest oficjalna i powinniśmy traktować je jako plotki, jedynie potwierdzenie którejkolwiek z nich przez markę może dać nam trochę światła na nadchodzącego GT-Ra.

2021 Nissan GT-R50 Italdesign

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Automotive News via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Nowy Nissan GT-R z napędem hybrydowym zadebiutuje w 2023 roku

  • 12 sierpnia 2020 at 18:20
    Permalink

    GTR jak zawsze piękny, mam nadzieję, że będzie hybryda !

    Reply

Dodaj komentarz