Samochody elektryczne

Oto Tesla Cybertruck z ogromnym panelem słonecznym

Według twórcy tego nietypowego projektu, w słoneczny dzień panele są w stanie wygenerować do 7 kW energii elektrycznej.

Według twórcy tego nietypowego projektu, w słoneczny dzień panele są w stanie wygenerować do 7 kW energii elektrycznej.

Tesla Cybertruck to z pewnością bardzo kontrowersyjny pojazd, którego wygląd szybciej wywołał niedowierzanie i obrzydzenie niż zachwyt. Oczywiście jest to kwestia gustów, lecz model na pewno można uznać za specyficzny. Niemniej jednak Slave Popovski postanowił stworzyć animację prezentującą Cybertrucka z ogromnym panelem słonecznym o powierzchni 27 metrów kwadratowych.

Animacja ta została opublikowana na Twitterze twórcy i trzeba przyznać, że robi wrażenie. Tesla Cybertruck sama w sobie jest ogromna, a artysta postanowił wyposażyć model o dodatkową oś i napęd 6×6. Umieszczony na jej tyle panel słoneczny potęguje wrażenie masywności i przerośniętego rozmiaru. Niemniej jednak jeżeli uznamy, że model ten jest szpetny, to wielki solar tylko pogorszy sprawę, a jego potencjalne rozłożenie nie byłoby możliwe na niektórych parkingach.

Przejdźmy jednak do kwestii praktycznych. Według twórcy tej animacji, ten wielki panel słoneczny o powierzchni 27 metrów kwadratowych pozwoliłby uzyskać 5-7 kW energii elektrycznej w słoneczny dzień. W praktyce oznacza to, że podczas wyprawy w trasę możemy całkowicie zapomnieć o potrzebie korzystania ze stacji ładowania jeśli zostawimy auto na kilka godzin ładowania w pełnym słońcu.

Inną możliwością jest zasilanie poprzez samochód i panele słoneczne wszystkich urządzeń elektrycznych na różnego rodzaju kempingach i wyjazdach rodzinnych. Gdyby dobrze skonfigurować cały system, Tesla Cybertruck mogłaby być wykorzystywana jako przenośna stacja ładowania samochodów elektrycznych z samoistnym ładowaniem akumulatorów.

Należy jednak pamiętać, że jest to tylko animacja, która posiada jednak pewien potencjał do eksperymentów czy też kolejnych nietypowych projektów.

2022 Tesla Cybertruck

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Slave Popovski

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz