Oto elektryczny eBussy – 20 KM oraz 1000 Nm

Ten niecodzienny pojazd elektryczny będzie oferowany za jedyne 69 tysięcy złotych.

Branża motoryzacyjna pełna jest niezwykłych i dość kontrowersyjnych modeli, które zaskakują mocą, wyglądem, czy też samym pomysłem wykonania. Niemiecka firma postanowiła zaprojektować właśnie taki pojazd, który będzie mógł występować w praktycznie każdym nadwoziu i waży zaledwie 450 kg.

Nietypowy eBussy został oparty na platformie dla samochodów elektrycznych i jest w pełni modułowy, co oznacza, że może on stawać się zarówno minivanem, jak i ciężarówką, wywrotką, czy też samochodem dostawczym. Będzie oferowany w aż 10 wersjach nadwozia. Dodatkowo będziemy mogli dowolnie przesuwać kierownicę po desce rozdzielczej, co pozwoli nam umieścić ją zarówno przed lewym, jak i prawym fotelem… czy nawet pośrodku.

Na pokład tego ciekawego „busika” trafi niewielki akumulator o pojemności 10 kWh, który pozwoli przejechać do 200 km na jednym ładowaniu. Opcjonalnie oferowana jest również 30 kWh bateria, która zwiększy możliwą liczbę przejechanych kilometrów aż trzykrotnie. Niezależnie od wybranej wersji, akumulator zasila silniki elektryczne umieszczone w piaście, które generują zawrotne 20 KM mocy, co wydaje się komicznie mało, lecz maksymalny moment obrotowy na poziomie 1000 Nm robi piorunujące wrażenie. Zestawmy to teraz z niewielką masą pojazdu, która wynosi od 450 do 600 kg w zależności od wybranej wersji nadwozia.

Warto również dodać, że eBussy został wyposażony w panele słoneczne umiejscowione na dachu oraz system odzyskiwania energii podczas hamowania, w efekcie czego otrzymujemy ekonomiczny samochód w bardzo przystępnej cenie.

Wersja podstawowa eBussy została wyceniona na 18.273 dolary, czyli około 69 tyś. złotych, a jego cena zależy od wybranego wariantu nadwozia. Najwięcej zapłacimy za terenową wersję „Offroad Camper”, która kosztować będzie 33 309 dolarów, czyli około 126 tyś złotych.

Trzeba przyznać, że eBussy jest bardzo ciekawym modelem, który może idealnie sprawdzić się w mieście i zachęcić wielu klientów swoją przystępną ceną, która jest bardzo niska względem oferowanego zasięgu. Jedynym problemem może być jego nietypowy wygląd, który przyciągnie wzrok każdego mijanego przechodnia.

Oto elektryczny eBussy – 20 KM oraz 1000 Nm

2021 eBussy

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Oto elektryczny eBussy – 20 KM oraz 1000 Nm

  • 31 lipca 2020 at 10:46
    Permalink

    Fajny, przypomina trochę nasz krajowy wózek elektryczny STAL 258

    Reply

Dodaj komentarz