Oto Audi A5 Sportback od ABT

Niemiecki tuner przygotował pakiet ulepszeń do Audi A5 i A5 Sportback, które dotkną również jednostki napędowej.

Niemiecki tuner przygotował pakiet ulepszeń do Audi A5 i A5 Sportback, które dotkną również jednostki napędowej.

Niemiecki tuner współpracujący z Audi w ciągu ostatnich miesięcy obsypał nas wieloma podrasowanymi wersjami topowych modeli marki. Niedawno zaprezentował on podkręcone RS4 Avant, które generowało moc 530 KM oraz A6 Allroad, które zostało podrasowane do 408 KM mocy. Teraz na warsztat ABT trafiło Audi A5 zarówno w bazowej, jak i wersji Sportback.

Niemiecki tuner wprowadził do modelu nowy tylny spoiler wykonany z włókna węglowego, 19- lub 20-calowe ciemne obręcze z różnymi kolorami wykończenia, czy też nowe sprężyny zawieszenia z możliwością regulacji wysokości od 15 do 40 mm. Te ostatnie można zamontować w wersjach z napędem na przednią oś, na wszystkie koła Quattro oraz wszystkie inne warianty, które nie zostały wyposażone w elektroniczny system kontroli amortyzatorów.

Polecany film z naszego kanału

Zmiany zaszły również we wnętrzu maszyny, lecz nie są one zbyt rewolucyjne. Tuner wprowadził do kokpitu niestandardowy włącznik, zmienioną osłonę gałki zmiany biegów i zintegrowane światła wejściowe, które wyświetlają logo ABT.

Jednak najważniejsze i najciekawsze zmiany zaszły w jednostkach napędowych, które zostały nieznacznie podkręcone. Dla przykładu standardowy silnik Audi A5 45 TDI został podrasowany z 231 KM oraz 500 Nm do 264 KM i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Podkręcone zostały również silniki 40 TDI i 45 TFSI, lecz tuner nadal je testuje, stąd też nie są jeszcze dostępne w ofercie i nadal nie znamy ich ostatecznej specyfikacji.

Audi A5 Sportback ABT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: ABT via Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz