Czy tak wyglądać będzie nowa generacja Hondy Civic Type R?

O aucie krąży wiele plotek, jednak nigdy jeszcze nie poruszony został temat jego wyglądu.

O nowej generacji Hondy Civic Type R od dłuższego już czasu sporo się mówi. Najwięcej plotek dotyczy oczywiście układu napędowego jaki znajdziemy pod maską maszyny, wedle najświeższych pogłosek za napędzanie samochodu odpowiedzialny będzie 400-konny, hybrydowy układ.

Nowa generacja pojazdu oznacza również nowy wygląd. Na jego temat na ten czas nie wiemy nic, a sama marka nie dała nam żadnych wskazówek czego mamy się spodziewać. Niemniej jednak nie przeszkodziło to ambitnym grafikom komputerowym w tym, aby już teraz stworzyć wizualizację auta.

Według ich wizji portalu Motor1, auto nie otrzyma rewolucyjnego designu i samochód będzie tylko zmodyfikowaną wersją aktualnej generacji. Maszyna z wizualizacji otrzymała wydłużoną maskę z wyraźnym przetłoczeniem co powoduje, że Honda Civic Type R otrzymała charakter swego rodzaju musle-car’a. Reflektory otrzymały bardziej prostokątny kształt i nowy wzór ułożenia LED-ów, a zderzak posiada teraz jeszcze większą ilość wlotów powietrza, przetłoczeń i ostrych linii.

Uwagę zwraca również spory spliter i nakładki na progi w kontrastującym kolorze. Pozostając przy barwach, nie wypada pominąć czerwonych linii na wymienionych elementach oraz felgach i lakierowanych zaciskach hamulców Brembo.

Na ten moment ciężko jest przewidzieć, kiedy nowa generacja Type R zadebiutuje na rynku. Nową Hondę Civic spodziewamy się zobaczyć w następnym roku, sportowa wersja powinna więc ujrzeć światło dzienne już w 2022 roku, nic jednak nie jest pewne.

2022 Hondy Civic Type R – wizualizacja Motor1

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz