Nadchodzi nowe limitowane Lamborghini tylko na tor – SCV12

830-konny potwór będzie generował większy docisk niż samochody wyścigowe klasy GT3.

Lamborghini od dłuższego czasu pracuje nad nowym limitowanym modelem przeznaczonym do ścigania się wyłącznie na torze. To oznacza brak kompromisów i możliwość zrealizowania nawet najbardziej szalonych rozwiązań, gdyż auto nie musi sprostać niesamowicie restrykcyjnym wymaganiom homologacji drogowej.

O samochodzie mówiło się od miesięcy i wiele portali sugerowało, że auto otrzyma nazwę SVR. Okazuje się, że auto otrzyma nazwę SCV12, co wywodzi się od „Squadra Corse V12”. Sercem będzie najpoteżniejsze V12 jakie zbudowała firma. 6,5-litrowa jednostka została podkręcona do 830 KM, czyli o 60 KM więcej niż znajdziemy w Aventadorze SVJ oraz o 12 KM więcej niż w hybrydowym Sián FKP 37.

Nadchodzące Lamborghini SCV12 będzie mogło pochwalić się bardzo zaawansowaną aerodynamiką i dociskiem większym niż samochody wyścigowe klasy GT3. Model powstaje wspólnie ze specjalistami z wydziału wyścigowego włoskiego producenta, co daje gwarancję najwyższego dopracowania pod względem właściwości jezdnych.

Aktualnie brak dodatkowych szczegółów. Jego produkcja z pewnością zostanie ograniczona do zaledwie kilku egzemplarzy i z pewnością wszystkie zostały już zakupione przez najbardziej lojalnych klientów marki. Model powinien zadebiutować pod koniec wakacji.

Nadchodzi nowe limitowane Lamborghini tylko na tor – SCV12

2021 Lamborghini SCV12

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz