Opel Mokka wjeżdża z nową generacją i napędem elektrycznym

Mokka jako pierwsza wprowadza nowy design marki do seryjnej produkcji.

Opel właśnie zaprezentował całkowicie nową generację swojego crossovera. Nowa Mokka stylistycznie w żaden sposób nie przypomina poprzednika i jest pierwszym modelem niemiecko-francuskiego producenta, który do seryjnej produkcji wprowadza nowy język stylistyczny o nazwie Opel Vizor.

Auto jest oparte o platformę CMP, na której już teraz powstało wiele modeli, w tym bliźniaczy Peugeot e-2008. W porównaniu z poprzednią generacją, auto jest mniejsze i lżejsze, jednak oferuje ten sam poziom miejsca i pojemności. Nadwozie jest krótsze o 125 mm, a rozstaw osi o 2 mm, jednak w środku podobną ilość miejsca i 350-litrowy bagażnik.

Na początku Opel Mokka będzie dostępny wyłącznie jako samochód elektryczny. Sercem będzie 100-kilowatowy silnik, który energię będzie czerpał z baterii o pojemności 50 kWh. Jego prędkość maksymalna wyniesie 150 km/h, a maksymalny zasięg na jednym ładowaniu ma oscylować na poziomie 322 kilometrów.

Na uwagę zasługuje fakt, że Mokka-e obsługuje szybkie ładowarki o mocy do 100 kW, dzięki czemu ładowanie baterii do 80% trwa zaledwie 30 minut. Dodatkowo auto będzie obsługiwać ładowanie złączem Typu 2 o mocy do 11 kW, co ma znacznie przyspieszyć ładowanie w domu, a także w sytuacja, gdy inne złącza na stacjach ładowania będą zajęte.

Nowa generacja Opla Mokka będzie dostępna w sprzedaży pod koniec lata 2020 roku, a w salonach dealerskich pojawi się na początku 2021 roku.

Na ten moment brak informacji o wariantach spalinowych, jednak te powinny wkrótce dołączyć do oferty. Zobaczyć powinniśmy 1.2 PureTech o mocach od 100 do 155 KM oraz 1.5 BlueHDi generujące od 100 do 120 KM. Ich debiut powinien odbyć się na początku 2021 roku.

2021 Opel Mokka-e

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz