Volkswagen ID.Crozz w produkcyjnej formie przyłapany na testach

W internecie auto zostało okrzyknięte nazwami ID.4 GTX, ID.4 Coupe oraz ID.5.

Szpiegom motoryzacyjnym w Niemczech udało się sfotografować nietypowy prototyp nowego Volkswagena ID.4. Auto posiada niewielkie maskowanie, jednak ma zupełnie inny tył z nieco szybciej opadającą linią dachu w stylu „SUV-a Coupe”. Gdy wiele redakcji na całym świecie okrzyknęło auto sportową wersją ID.4 o nazwie GTX lub ID.5, najpewniej patrzymy na produkcyjną wersję elektrycznego SUV-a o nazwie ID.Crozz.

Z informacji jakie podawał Volkswagen w zeszłym roku, według ówczesnego planu koncepcyjny model ID.Crozz miał trafić do seryjnej produkcji już pod koniec 2020 roku, tuż po rozpoczęciu produkcji ID.3. Oczywiście to było jeszcze przed poważnymi problemami z elektroniką, która opóźniła prace o około 12 miesięcy oraz międzynarodową pandemią, która praktycznie zamroziła całą branżę motoryzacyjną na wiele miesięcy.

2019 Volkswagen ID.Crozz Concept II

Prototyp przyłapany na ulicach w Niemczech posiada niewielki kamuflaż, jednak posiada fikcyjną atrapę chłodnicy, która ma za zadanie upodobnić auto do modeli Kii. To częsty zabieg w dziale R&D Volkswagena – ID.3 jeździł przebrany za Skodę, a ID.4 za Opla.

Auto to jednak Volkswagen, co możemy poznać po zakrytym znaczku oraz liniach charakterystycznych dla serii ID. Z przodu znajdziemy dokładnie taki sam design, jak w ID.4 – długie reflektory łączone ze sobą cienką atrapą chłodnicy, przetłoczenie na całą szerokość zderzaka z małymi bocznymi wlotami powietrza, a także wykończenie w kształcie plastra miodu.

Z tyłu możemy też dostrzec nieco inne światła z ciemnymi kloszami, inny zderzak z atrapami wydechu (jako część kamuflażu dla zmylenia osób postronnych), oraz lekki spojler na klapie bagażnika podkreślający sportowy charakter samochodu. Linia boczna będzie płynnie przechodzić od przedniego nadkola aż do tylnych lamp tworząc jedną, zgrabną całość. Prototyp posiada szyberdach, który dochodzi aż do linii otwieranych szyb tylnych drzwi.

Jeśli się przyjrzymy, możemy zobaczyć nieco wnętrza. Deska rozdzielcza będzie bardzo uproszczona. Jej kształt będzie zbliżony do tej z ID.3 i jej głównym elementem będzie centralnie umieszczony ekran systemu inforozrywki. Ponownie będzie składać się z dwóch warstw, które będą w różnych kolorach dające poczucie większej masywności tego elementu. Kierowca będzie miał mały odstający wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów.

Jeśli chodzi o napęd, najpewniej auto w standardzie będzie napędzane wyłącznie na przednią oś. Opcjonalnie wraz z wydajniejszym silnikiem elektrycznym dostępny będzie napęd na wszystkie koła, a także możliwość wyboru pojemniejszego systemu akumulatorów. Mówi się aktualnie o silnikach o mocy od 150 kW (204 KM) do 225 kW (306 KM) i momencie od 310 Nm do 450 Nm.

Z poprzednich informacji zdradzonych przez Volkswagena wynika, że ID.4 będzie posiadał zasięg do 500 km według systemu pomiaru WLTP. Bliźniaczy ID.Crozz powinien posiadać ten sam lub bardzo zbliżony zasięg.

2021 Volkswagen ID.Crozz – zdjęcia szpiegowskie, kwiecień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2019 Volkswagen ID.Crozz Concept II

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło i zdjęcia: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz