Nissan wkrótce będzie miał elektrycznego SUV-a

Do sieci wyciekły zdjęcia patentowe nowego modelu potwierdzające, że Ariya jest już bliski seryjnej produkcji.

Nissan wkrótce dołączy do producentów, którzy oferują modele elektryczne w segmencie SUV. Aktualnie nie jest tych samochodów wiele, jednak wskaźniki sprzedaży napędzają rynek i powstanie nowych modeli. W niedalekiej przyszłości w segmencie elektrycznych SUV-ów zobaczymy m.in. Skodę Enyaq, Forda Mustanga Mach-E, czy Volkswagena ID.4, a teraz wiadomo też, że nad takim modelem pracuje japoński producent.

W zeszłym roku zaprezentowany został model koncepcyjny, jednak nie ujawniono oficjalnie, że auto wkroczy wkrótce do produkcji. Tak się jednak stanie i najlepszym dowodem na to są świeże zdjęcia patentowe nowego modelu, który wygląda bardzo zbliżenie do koncepcyjnego Nissana Ariya 2019 roku.

Znane są podstawowe dane techniczne konceptu i możemy założyć, że te niewiele się zmienią w produkcyjnej formie. Auto miało ok. 4600 mm długości, 1920 szerokości i 1630 mm wysokości, co oznacza, że Ariya w produkcyjnej formie będzie się znajdowała pomiędzy modelami Qashqai oraz X-Trail.

W kwestii napędu, koncepcyjna wersja była napędzana dwoma silnikami elektrycznymi umiejscowionymi po jednym na każdą oś. To najpewniej ulegnie zmianie i samochód otrzyma napęd przeszczepiony z Nissana Leaf. Oznaczać to będzie baterię o pojemności od 40 kWh do 62 kWh oraz dwa silniki elektryczne o mocach 147 KM (110 kW) lub 217 KM (160 kW). Napęd będzie przekazywany wyłącznie na przednią oś, a maksymalny zasięg powinien wynieść ok. 350 kilometrów.

2021 Nissan Ariya – zdjęcia patentowe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz