Czy to następca Porsche 918 Spyder?

Do sieci wyciekły grafiki patentowe prezentujące nadwozie nowego hipersamochodu od Porsche.

Produkcja Porsche 918 Spyder została zakończona w połowie 2015 roku. Chociaż pojazd osiągnął ogromny sukces, to jak dotąd nie doczekaliśmy się jego następcy i jak się teraz okazuje, szybko nie będzie miało to miejsca. Pierwsze możliwe terminy, kiedy to nastąpi, wskazują najszybciej na 2025 rok, poinformował o tym w marcu zeszłego roku Olivera Blume, szef Porsche, podczas wywiadu udzielonego w trakcie trwania Geneva Motor Show 2019.

Zaplanowana na tak daleki termin premiera nie oznacza jednak, że przez najbliższe lata niemiecki producent zamierza się ociągać. Prace nad maszyną trwają cały czas, a najlepszym potwierdzeniem tego, są te grafiki patentowe, jakie trafiły niedawno do sieci.

Maszyna jaką przedstawiają przypomina w pewnym stopniu koncepcyjny samochód Porsche 917, jaki marka zaprezentowała w zeszłym roku. Sylwetka pojazdu jest bardzo opływowa i futurystyczna, bezpośrednio pokazuje, że samochód ten tworzony jest aby bić kolejne rekordy prędkości na torach wyścigowych. Uwagę zwraca przede wszystkim mały kokpit otoczony szklaną kapsułą oraz konstrukcja tyłu z podwójnym spojlerem.

Jak na ten czas mamy niewiele informacji o tym, co napędzać będzie następcę Porsche 918 Spyder. Auto w pewnym stopniu będzie zelektryzowane, jednak nie wiemy, czy chodzi to układ całkowicie elektryczny czy hybrydowy. Istnieje realna szansa, że wykorzystywać będzie ono akumulatory półprzewodnikowe, nad którymi Porsche prowadzi badania współpracując z Uniwersytetem Stanforda.

Następca Porsche 918 Spyder – grafiki patentowe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autovisie

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz