Dziś to wizualizacja, wkrótce prawdziwy samochód

Auto powstanie dzięki zaangażowaniu JP Performance oraz Prior Design.

Kilka miesięcy temu Khyzyl Saleem opublikował na swoich profilach w social media autorski szalony projekt Volkswagena Golfa II. Auto zostało znacząco poszerzone, wręcz przesadnie obniżone, otrzymało ogromny spojler na klapie bagażnika, roletę na tylnej szybie oraz potężny splitter z przodu. Do tego światła otrzymały cztery LED-y do jazdy dziennej, a tylne nadkola są wyposażone w ogromne wloty powietrza.

Projekt był jedynie dziełem wyobraźni i od początku miał być jedynie wizualizacją komputerową. Został on jednak bardzo ciepło przyjęty przez internautów, a także wzbudził zainteresowanie firm profesjonalnie zajmującymi się tuningiem samochodów.

Zobacz też: Nowy Volkswagen Golf GTI przeprojektowany w stylu pierwszej generacji

Khyzyl Saleem ogłosił kilka dni temu, że projekt stanie się rzeczywistością, a samochód zostanie zbudowane dzięki współpracy z JP Performance oraz Prior Design. Nie jest wiadome w jakim stopniu projekt ulegnie zmianie, jednak projektant ogłosił, że Golf będzie posiadał silnik umieszczony z tyłu, co oznacza, że najpewniej napęd będzie przekazywany wyłącznie na tylną oś.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści o tym szalonym Golfie II.

1985 Volkswagen Golf GTI – projekt Khyzyl Saleem

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz