Co powiecie na Alfę Romeo i3 Quadrifoglio?

Zastanawialiście się kiedyś, jak by wyglądało bliźniak BMW i3 wyprodukowany spod skrzydeł Alfy Romeo?

W świecie motoryzacji często dochodzi do sytuacji, gdy jeden samochód powstaje przez kilku producentów i następnie sprzedawany jest jako niemalże identyczny z kilkoma znaczkami, by zminimalizować koszty. Tak sytuacja wygląda m.in. z Toyotą GT86 i Subaru BRZ, Skodą Rapid i Seatem Toledo, czy Oplem Combo, Toyotą Proace, Peugeotem Rifterem i Citroenem Berlingo, a kilka lat temu w gamie Aston Martina znalazła się… malutka Toyota iQ. Przykładów można wymieniać dziesiątki.

Dziś przedstawiamy wizualizację, jak mogłoby wyglądać BMW i3, gdyby powstało wspólnie z Alfą Romeo. Pomysł jest całkowicie absurdalny, jednak projekt przygotowany przez Aksyonov Nikitę wygląda fantastycznie.

Auto zostało nazwane „Alfa Romeo City Hybrid” i przestawia topowy wariant bliźniaczego BMW i3 ze znaczkiem włoskiego producenta. Z przodu znalazł cały nowy przedni pas przeszczepiony z Giulii z nowymi reflektorami, atrapą chłodnicy oraz zderzakiem. Dalej mamy felgi z odmiany Quadrifoglio, nakładki na progi i nadkola, a z tyłu pokaźny dyfuzor z czterema rurami wydechowymi, a na klapie bagażnika znalazły się nowe światła – tym razem z Alfy Romeo 4C.

Czy takie auto wejdzie do oferty Alfy Romeo. Z pewnością nie. Niemniej, efekt końcowy wizualizacji jest niezwykle ciekawy.

2021 Alfa Romeo i3 Quadrifoglio – wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Aksyonov Nikita

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz