Volkswagen przedłuża zawieszenie produkcji

Niemiecki koncern potrzebuje więcej czasu by przywrócić pełne działanie fabryk.

Volkswagen, podobnie jak inni producenci samochodów, zawiesił produkcję lub całkowicie zamknął wszystkie swoje fabryki w trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz klientów. Zakłady są aktualnie przygotowywane pod wznowienie produkcji przy zwiększonych protokołach bezpieczeństwa.

Jak podał Volkswagen, aktualnie firma boryka się z problemami z dostawami od podwykonawców oraz mniejszym popytem na rynku. Z tego też powodu podjęta została decyzja o zawieszeniu linii produkcyjnych o przynajmniej 4 dodatkowe dni. Aktualny plan zakłada, że 80.000 pracowników koncernu Volkswagen wróci do pracy 10 kwietnia.

Zdrowie naszych pracowników ma najwyższy priorytet. Zapewniamy, że po wznowieniu działalności produkcyjnej i logistycznej będą oni mogli wrócić do bezpiecznych miejsc pracy. Grupa zadaniowa pracuje nad kompleksowym pakietem środków. W tym kontekście wykorzystujemy również doświadczenia, które zdobyliśmy w Chinach, gdzie prawie wszystkie nasze zakłady już wznowiły produkcję, a rynek stopniowo wydaje się wracać do normy.

Andreas Tostmann, Członek Zarządu marki Volkswagen ds. Produkcji i Logistyki

Plany Volkswagena wydają się być bardzo optymistyczne mając pod uwagę aktualną sytuację w Niemczech. Na dzień dzisiejszy potwierdzono ponad 50 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem, a codziennie przybywa ok. 6 tysięcy osób. Statystyki śmiertelności są bardzo niskie – według oficjalnych danych zmarło mniej niż 400 osób, gdyż np. we Włoszech jest to 10.000 osób, w Hiszpanii – 6 tysięcy, a we Francji – 2 tysiące.

źródło: Volkswagen, WHO

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz