Koenigsegg jako jedyny nie pakuje stoiska i zostaje w Genewie

Szwedzi mają w poważaniu, że targi zostały odwołane. Premiera nowego modelu odbędzie się zgodnie z planem jutro o 16:15 na ich stoisku w Palexpo.

Po tym jak rząd Szwajcarii zarządził całkowity zakaz organizacji imprez masowych (powyżej 1000 osób) tuż przed starem targów motoryzacyjnych w Genewie, w Palexpo, czyli budynku targowym rozpoczęły się prace demontażowe ukończonych stoisk. W weekend zostały wywiezione prawie wszystkie samochody, a aktualnie pracownicy rozbierają ogromne stoiska na części pierwsze lub całkowicie je niszczą ciężkim sprzętem.

Większość producentów zapowiedziała, że premiery i tak się odbędą zgodnie z planem, jednak albo w innym miejscu, albo wyłącznie cyfrowo poprzez transmisję przygotowanych wcześniej materiałów. Niektóre firmy wywiozły sprzęt do swoich central lub wynajętych na tę potrzebę ogromnych budynków.

Stoisko Koenigsegga w Palexpo

Jedyną firmą, która postanowiła się wyłamać jest Koenigsegg. Szwedzi najwyraźniej nie chcą marnować wydanych ogromnych pieniędzy na swoje stoisko i logistykę całego przedsięwzięcia. Skoro wszystko jest gotowe w Genewie, to premiera odbędzie się zgodnie z planem na ich stoisku. Strefa Koenigsegg została odgrodzona wysokimi czarnymi kurtynami na czas demontażu pozostałych stoisk.

W tym roku Koenigsegg zaplanował na targi genewskie premierę swojego zupełnie nowego modelu o nazwie kodowej KG12. O samochodzie nic nie wiadomo. Podejrzewa się, że będzie to pierwszy samochód szwedzkiego producenta, który będzie posiadał 4 miejsca w układzie 2+2.

Oficjalna premiera odbędzie się jutro, 3 marca o 16:15. Transmisja będzie dostępna na naszej stronie.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz