Co BMW testuje tym śmiesznym i3?

Samochód ma znacznie poszerzone nadkola i kable przyklejone do karoserii, przez co wygląda jak niskobudżetowe ufo.

Prawie codziennie mamy okazję oglądać nowe zdjęcia szpiegowskie prezentujące jakiś nowy, nadchodzący samochód, który znajduje się jeszcze w fazie rozwoju. Oprócz nowych modeli, marki motoryzacyjne na testy w terenie wypuszczają również dostępne w danym momencie na rynku samochody, jednak wyposażone w nowe rodzaje napędu czy elementy nadwozia. Naturalnie pojazdy te nie zawsze prezentują się tak dobrze jak powinny, jednak ostatecznie są tylko prototypami. BMW wypuściło niedawno w teren pojazd, który wywołuje duży uśmiech na naszej twarzy.

Małe, elektryczne i3 otrzymało nieproporcjonalnie duże nadkola, do których za pomocą czarnej taśmy klejącej przymocowane zostały kable, ponadto nadwozie pojazdu zostało podwyższone. Sprawiło to, ze koła pojazdu, które w normalnych warunkach prezentują się okazale, tutaj wydają się być stanowczo za małe, a przy okazji są bardzo wąskie, przez co, od frontu BMW i3 wygląda jakby osadzone zostało na kołach od roweru.

Samochód prezentuje się komicznie, niemiecka marka zmieniając nadwozie maszyny miała jednak na celu sprawdzenie czegoś, rozśmieszenie przechodniów jest zdecydowanie tylko efektem ubocznym operacji. O co może chodzić? Według źródła, od którego pochodzą poniższe fotografie, BMW za pomocą wymyślnej maszyny testuje nowe zawieszenie, przystosowane bezpośrednio pod auto elektryczne.

BMW i3 ma być obecne na rynku przynajmniej do 2022 roku, jednak według informacji z września zeszłego roku, pojazd nie doczeka się swojego bezpośredniego następcy. Sfotografowane auto sugerować może, że marka zmieniła swoje plany i być może planuje kolejną generację i3, bądź model, który zajmie miejsce pojazdu w gamie. Bardziej prawdopodobne wydaje się być jednak, że BMW testuje zawieszenie pod zupełnie nowe auto, a i3 zostało tylko wykorzystane w formie muła testowego, do przeprowadzenia wczesnych testów, pewnej części komponentów, jakie znajdą się na pokładzie nowej maszyny.

BMW i3 z dziwnym body-kitem

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Co BMW testuje tym śmiesznym i3?

Dodaj komentarz