BMW Serii 3 Gran Turismo kończy swój żywot

Linie montażowe pojazdu zostały zatrzymane, następcy brak.

Pierwsza informacja jaka dotarła do nas w 2020 roku od BMW nie należy do tych, które zwykle otrzymujemy po zmianie kalendarza. Zamiast ogłoszenia nowego modelu, odświeżenia już obecnych samochodów jak zrobił to Lexus, bądź wprowadzenia nowej technologii jak Dacia, bawarska marka ogłosiła, że wygasza produkcję jednego ze swoich aut. Chodzi mianowicie o BMW Serii 3 Gran Turismo.

Nie jest to duże zaskoczenie, ponieważ o tym, że model zostanie uśmiercony wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. BMW ogłosiło to w 2018 roku, a dodatkowo w maju zeszłego roku szef BMW, Harald Krüger, potwierdził, że model 3 Series GT nie będzie miał żadnego następcy po obecnej generacji.

Upadek samochodu spowodowany jest stale rozwijająca się popularnością SUV-ów i crossoverów, nadwozie podwyższonego sedana przestało mieć rację bytu, co widać było po wynikach sprzedażowych maszyny. Zakończenie produkcji auta pozwoli BMW na zaoszczędzenie marce comiesięcznych kosztów, a właśnie na to firma chce postawić w najbliższym czasie.

Jeżeli chcecie jeszcze załapać się na przyjemność posiadania w swoim garażu BMW Serii 3 Gran Turismo, to istnieje jeszcze szansa. U dealerów marki znajdziecie z pewnością kilka sztuk pojazdu, które z przyjemnością zostaną wam sprzedane.

2017 BMW Serii 3 Gran Turismo

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz