Samochody elektryczne

Tesla Cybertruck otrzyma wersję Plaid?

Samochód dysponować miałby nawet 800 koniami mechanicznymi mocy oraz 1,356 niutonometrami maksymalnego momentu obrotowego.

Samochód dysponować miałby nawet 800 koniami mechanicznymi mocy oraz 1,356 niutonometrami maksymalnego momentu obrotowego.

Tesla Cybertruck zadebiutowała trzy dni temu, a samochód dalej jest na ustach całego świata motoryzacji, patrząc jednak na auto, nie można się temu dziwić. Huraganowa popularność powoduje, że plotki na temat pojazdu wyrastają niczym grzyby po deszczu. Jedna z nich opublikowana przez zagraniczny portal Motor Trend mówi, że maszyna otrzyma prawdopodobnie najgorętsze wydanie producenta oznaczone jako „Plaid”.

Dotychczas o tej wersji napędu mówiło się jedynie w przypadku Tesli Model S. Auto w tym hardcorowym wydaniu testowane jest aktualnie na torze Nurburgring i pozwolić ma amerykańskiej marce na pobicie rekordu przejazdu, który należy do Porsche Taycan Turbo S. Produkcja auta dla klientów w tej edycji ma ruszyć latem 2020 roku.

Teraz pierwszy raz usłyszeliśmy, że piekielnie potężną wersję otrzymać ma inny samochód Tesli niż Model S i tak, ma to być właśnie Cybertruck.

Według wspomnianego źródła futurystyczne dziecko Elona Muska dysponować ma nawet 800 KM mocy oraz 1,356 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwalać ma to na przyspieszenie do 100 km/h w czasie zaledwie 1,9 sekundy. Wartości te mogą zostać uzyskane poprzez umieszczenie na pokładzie trzech silników. Jeden napędzać będzie przednią oś, a dwa pozostałe po jednym kole z tyłu. Naturalnie do jednostek napędowych dołączony zostałby odpowiednio duży zestaw akumulatorów, z uwagi na to, że z pewnością bardzo chętnie pochłaniać będą energię elektryczną.

Przypomnijmy, że aktualnie najmocniejsza wersja maszyny z napędem AWD przyspiesza do 100 km/h dzięki trzem silnikom w czasie 2,9 sekund. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu wynosi 800 km.

2022 Tesla Cybertruck

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor Trend

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Tesla Cybertruck otrzyma wersję Plaid?

Dodaj komentarz