Oto teaser zapowiadający Lamborghini Aventador SVR

Samochód przeznaczony będzie tylko do jazdy po torze i dysponować będzie mocą 842 koni mechanicznych.

Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy informację, o tym, że włoska marka pracuje już na swoim kolejnym projektem. Pojazd nosić ma miano Lamborghini Aventador SVR, co od razu wskazuje nam, że nie będzie to zupełnie nowa maszyna, a kolejna, jeszcze bardziej hardcorowa wersja dobrze nam znanego Aventadora.

Tym razem Lamborghini postanowiło iść na całość i wykrzesać z 6,5-litrowej jednostki V12 ile się da. Z uwagi na to, że pojazd nie posiadać będzie homologacji drogowej i poruszać się będzie mógł tylko po torze, inżynierowie firmy nie muszą martwić się publicznymi normami emisji spalin. Dzięki temu silnik Aventadora podkręcony zostanie do 842 koni mechanicznych. Moc ta przekazywana będzie na wszystkie koła auta za pomocą 6-biegowej przekładni Xtrac. Jedną z najważniejszych cech pojazdu będzie nowo opracowany, samoblokujący się mechanizm różnicowy.

O samym wyglądzie maszyny nie wiedzieliśmy praktycznie nic, do momentu, aż Lamborghini Squadra Corse nie zaprezentowało teasera zapowiadającego pojazd.

Oto teaser zapowiadający Lamborghini Aventador SVR

Na nagraniu widać, że z tyłu auta znajdzie się ogromne skrzydło wykonane z włókna węglowego a na dachu umieszczony zostanie wlot powietrza. Chociaż dokładnie nie widać przodu samochodu, to z sekundowych przebitek zobaczyć możemy, że ten przypomina bardziej zaprezentowane we wrześniu tego roku Lamborghini Sian, niż bazowego Aventadora.

Lamborghini Aventador SVR powstanie w jedynie 40 egzemplarzach. Pierwsze sztuki trafią do szczęśliwych nabywców pod koniec 2021 roku.

2019 Lamborghini Avendator SVJ

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz