Aston Martin DBX dysponuje mocą 550 koni mechanicznych

Największy samochód marki otrzyma najmocniejszy jak dotąd silnik V8.

Aston Martin DBX czyli pierwszy w historii SUV brytyjskiej marki ujrzy światło dzienne już w grudniu. Dowiedzieliśmy się już, że firma pokłada w pojeździe bardzo duże nadzieje, auto ma podbić rynek i przyciągnąć do siebie rzeszę klientów, która naprawi nie najlepszą sytuację finansową Astona Martina. Teraz marka udostępniła informację jaka jednostka odpowiedzialna jest za napędzanie maszyny.

Pod maskę nowego Astona trafi 4-litrowe V8 twin-turbo, które dysponuje mocą 550 koni mechanicznych oraz 700 Nm. Jest to najpotężniejszy silnik V8 jaki brytyjska firma kiedykolwiek wyprodukowała. Możliwe, że z czasem do oferty pojazdu trafi również jednostka V12, nie jest to jeszcze jednak potwierdzone.

Duża moc silnika to jednak nie wszystko i Aston Marin dobrze o tym wie. Marka pochwaliła się, że ich SUV może atakować zakręty z taką samą prędkością jak Aston Martin Vantage, oraz hamować tak samo wydajnie jak Superleggera DBS. Te pozytywne cechy sprawiły, że podczas wstępnych testów na torze Nürburgring samochód wykręcił czas poniżej 8 minut.

„Skoncentrowaliśmy się na tym, aby kalibracja i dźwięk 4,0-litrowego V8 z podwójnym turbo zapewniały zarówno codzienną użyteczność, jak i wyrafinowanie, którego oczekują właściciele SUV-ów. Jednakże, skupiliśmy się również na dynamice jazdy, której wysoki poziom jest wizytówką naszej marki i która jest nieodłączną cechą każdego Astona Martin.

Matt Becker – główny inżynier Aston Martin

Jak już wspomnieliśmy Aston Martin DBX zadebiutuje pod koniec bieżącego roku, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Aston Martin DBX podczas jednych z ostatnich testów

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz