Tak wyglądać będzie Mercedes-AMG GT Black Series

Wizualizacja przygotowana została w oparciu o ostatnie zdjęcia szpiegowskie.

W połowie bieżącego miesiąca mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia szpiegowskie Mercedesa-AMG GT Black Series oraz dodatkowo otrzymaliśmy o nim kilka konkretnych informacji. Pomimo dużej dawki siatki kamuflażowej jaka nałożona została na auto, bardzo trudno jest ukryć jego sportowy i agresywny wygląd. Na instagramowym profilu carlifestyle zaprezentowana została sylwetka pojazdu, z której cyfrowo usunięty został kamuflaż.

Jak widać maszyna prezentuje się piekielnie dobrze, uwagę zwracają na siebie przede wszystkim dwa duże skrzydła zarówno z tyłu jak i z przodu. Maska z wlotami powietrza oraz dodatki wykonane z nagiego włókna węglowego dodają wyścigowego charakteru, a tył brutalnie przekonuje do siebie czterema końcówkami układu wydechowego oraz dyfuzorem. Całości kompozycji dopełnia niezwykle mały prześwit oraz duże, dopasowane kolorystycznie felgi.

Pod maskę samochodu trafi 4-litrowy silnik V8 twin-turbo, ale nie będzie to ta sama jednostka M178 V8 jakiej niemiecka marka używała dotychczas. Według Moersa auto otrzyma silnik “nietypowy dla AMG” i spodziewać się mamy przez to czegoś zupełnie innego niż dotychczas. Dodał również, że Mercedes-AMG nigdy wcześniej nie zrobił czegoś takiego z jednostką napędową. Niestety to wszystko co zdradził.

Z wcześniejszych plotek wiemy, że układ napędowy samochodu oferować ma podobną moc co Porsche 911 GT2 RS, przez co spodziewać się powinniśmy mocy na poziomie około 700 KM. Wzrost koni mechanicznych jednak nie został osiągnięty przez hybrydyzację maszyny, zobaczymy więc rasowego, spalinowego zawodnika.

Mercedes-AMG GT R Black Series – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz