Oficjalnie: Volkswagen Golf nie pojawi się we Frankfurcie

Volkswagen pragnie przyciągnąć całą uwagę osób na swoim stoisku do premiery ID.3.

Oto i jest – nowy Volkswagen Golf [29 zdjęć]

Do sieci trafiły oficjalne zdjęcia ósmej generacji Volkswagena Golfa wraz ze specyfikacją i wariantami.

Po wycieku na początku sierpnia niezakamuflowanego egzemplarza nowego Golfa wprost z planu zdjęciowego materiałów promocyjnych, wydawało się, że Volkswagen ostatecznie zaprezentuje premierowo nową generację podczas targów we Frankfurcie.

Problemy techniczne z systemem pokładowym nowego Golfa (i nie chodzi tu specjalny osprzęt do oszukiwania w testach emisji spalin) jednak wygrały i Volkswagen został ostatecznie zmuszony przesunąć premierę na kilka miesięcy później. Premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku podczas specjalnego wydarzenia, a pierwsze egzemplarze mają zjechać z fabryki w grudniu.

Ósma generacja Volkswagena Golfa będzie bardziej ewolucją niż rewolucją. Bryła samochodu pozostała niemalże bez zmian. Największą nowością jest przedni zderzak z wieloma poziomymi listwami zakończonymi malowaniem w kolorze nadwozia. Z przodu samochód niemalże nie posiada atrapy chłodnicy, a jedynie mały pasek z logo producenta. Z tyłu zderzak posiada chromowane wykończenie.

Jeśli chodzi o wnętrze, to Golf otrzyma całkowicie przeprojektowaną deskę rozdzielczą z dwoma wyświetlaczami. Całość przypominać będzie nieco samochody Mercedesa, jednak tutaj ekrany nie będą “scalone” jeden obok drugiego, tylko połączone wraz z krzywizną deski jednym błyszczącym plastikiem.

Na pierwszych zdjęciach szpiegowskich dostrzec też możemy niemalże całkowite pozbycie się fizycznych przycisków. Zamiast nich znajdziemy przyciski dotykowe. Panel klimatyzacji uległ poważnym zmianom i jest zbliżony do tego, który możemy znaleźć w nowym Touaregu. Został umieszczony pod ekranem systemu inforozrywki.

2020 Volkswagen Golf – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2019

2020 Volkswagen Golf – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

2020 Volkswagen Golf – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2019

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz