Aston Martin DBX najważniejszym samochodem w historii marki?

Aston Martin liczy, że model DBX stanie się dla nich tym, czym Urus dla Lamborghini.

Premiera pierwszego SUV-a w historii Astona Martina będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Jak dotąd przez cały cykl swojego istnienia brytyjska marka produkowała jedynie sportowe bądź luksusowe maszyny zamykane w niskim 2 bądź 4 drzwiowym nadwoziu. Z tego powodu stworzenie całkowicie pierwszego SUV-a jest z pewnością dużym wyzwaniem.

Oprócz problemów natury technicznej na firmie ciąży również zaufanie elitarnego grona klientów. Sytuacji nie poprawia również fakt, że prezes marki – Andy Palmer powiedział niedawno, że DBX stać się może najważniejszym pojazdem w historii firmy.

Słowa te odnoszą się do aktualnej finansowej sytuacji Astona Martina. Akcje marki regularnie tracą na wartości od 5 lat, a dodatkowo w lipcu tego roku miało miejsce załamanie kursu, który spadł w przeciągu miesiąca o 50%. Stało się tak, ponieważ bieżący rok przynieść miał ze sobą spadek sprzedaży samochodów firmy i chociaż rzeczywiście tak się nie stało, a zainteresowanie brytyjskimi luksusowymi autami wzrosło o 26 procent w stosunku do roku poprzedniego, to kurs akcji marki dalej znajduje się w trendzie spadkowym.

Aston Martin widzi w modelu DBX nadzieję, na wyraźną poprawę sytuacji finansowej. Z założenia auto stać ma się dla nich tym, czym Urus dla Lamborghini. Przypomnijmy, że maszyna ta odniosła tak ogromny sukces, że sprzedaż włoskiej firmy skoczyła w 2018 roku o 51% względem roku poprzedniego. W największej części jest to właśnie zasługa wprowadzenia do oferty „super-SUV-a”. Czy Aston Martin DBX podzieli równie pozytywny los?

Aston Martin DBX przyłapany w produkcyjnym nadwoziu

źródło: Motor1, The Detroit Bureau

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz