Corvette stanie się oddzielną marką motoryzacyjną?

W ofercie oprócz sportowego modelu zobaczylibyśmy również SUV-a oraz sedana.

W ofercie oprócz sportowego modelu zobaczylibyśmy również SUV-a oraz sedana.

Emocje po premierze Chevroleta Corvette C8 jeszcze nie opadły, a to oznacza, że dociera do nas niezaliczona ilość pogłosek i plotek dotyczących auta. Jedna z nich, pochodząca od portalu Autoweek powołującego się na anonimowe źródło z General Motors mówi, że Corvette stanie się oddzielną od Chevroleta marką motoryzacyjną.

Zaznaczmy, że nie jest to pierwszy raz kiedy słyszymy dokładnie taką pogłoskę. Sytuacja w tym wypadku wydaje się być nieco poważniejsza z uwagi na to, że C8 wprowadziło całkiem sporą rewolucję do sportowych modeli Chevroleta. Według podanych informacji, w ofercie świeżej firmy zobaczyć mielibyśmy oprócz wyczynowej maszyny również SUV-a lub crossovera, sedana oraz pojazd, który powstałby przy współpracy Corvette z Cadillakiem.

Zaznaczmy, że miesiąc temu Bob Lutz, będący weteranem przemysłu motoryzacyjnego, który w swojej karierze współpracował m.in z General Motors zasugerował, aby stworzyć Corvette SUV-a, który stałby się konkurencją dla m.in Porsche Cayenne. Według Boba, Cadillac nie może stworzyć takiej maszyny z uwagi na to, że jego klienci nie zaakceptowaliby wysokiej ceny samochodu. Jeżeli jednak auto posiadałoby na masce znaczek Corvette, potencjalni klienci nie mieliby problemu z wydaniem na niego dużej ilości pieniędzy.

Chevrolet Corvette C8 z pewnością przyciągnie do siebie dużą ilość klientów. Przemawia za tym przede wszystkim nie tak wysoka cena maszyny – podstawowa wersja kosztuje w okolicach 60 tysięcy dolarów, ale również rzucające się w oczy agresywne nadwozie i świetne osiągi. Czy Corvette będzie jednak w stanie samodzielne podbić rynek?

źródło: Motor1, Autoweek

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz